Держсільгоспінспекція в Київській області: Ірпінська міська рада незаконно віддала під забудову понад 20 га земель рекреаційних зон

Створено: 18 вересня 2014

    Державною інспекцією сільського господарства в Київській області, за численними зверненнями громади міста Ірпінь, ще в липні було розпочато проведення планової перевірки дотримання вимог земельного законодавства Ірпінською міською радою в частині незаконної зміни цільового призначення земель рекреації.

    Таким чином, під час проведення перевірки фахівцями Інспекції встановлено, що Ірпінська міська рада тривалий час незаконно змінювала цільове призначення земель рекреації на землі житлової забудови. Як результат, значно зменшилася кількість парків та скверів. За офіційними даними, кількість рекреаційних зон (парків, скверів) в порівнянні з 2003 роком із 37 зменшилося до 10. Під забудову було передано понад 20 га земель рекреації.

    Також з’ясувалося, що на виготовлення документації із землеустрою на оформлення земельних ділянок парків та скверів державою було виділено 100 000 гривень. Однак, документи так і не були виготовлені, а пізніше, Ірпінська міська рада скасувала рішення на підставі якого документація оформлялася.

    Зокрема, у ході перевірки також було встановлено, що міська рада міста змінила межі району, що є грубим порушенням чинного законодавства. Оскільки таке право встановлювати або змінювати межі державних територій належить Верховній Раді Україні за поданням, в даному випадку, міської ради. Міська рада керувалася генеральним планом району, який вона сама і затвердила. Таким чином, площа земель міста з 1789,8 га збільшилася до 3705, 1 га.

    За результатами перевірки, Держсільгоспінспекцією в Київській області всі матеріали направленні до правоохоронних органів для подальшого реагування.

Навігація:  
ГоловнаНовиниНовини ІнспекціїДержсільгоспінспекція в Київській області: Ірпінська міська рада незаконно віддала під забудову понад 20 га земель рекреаційних зон